Napisz do nas

mateuszbuduje@wp.pl

12 maja 2023

Gdzie kupić klocki?

Pewnie wielokrotnie zastanawialiście się skąd biorę klocki do prezentowanych projektów. Odpowiedź jest bardzo prosta. Większość moich modeli powstaje tylko wirtualnie, w specjalnym programie komputerowym Studio 2.0 dostępnym na stronie bricklink.com

Program jest bezpłatny, można go pobrać do systemu Windows i Mac. Budowa jest bardzo łatwa. Podobnie jak w rzeczywistości jednak raczej nikt na świecie nie posiada tak bogatej kolekcji klocków jak dostępna biblioteka programu Studio. Aplikacja pozwala stworzyć wszystko to co Nam zrodzi się w głowie. Po zbudowaniu modelu możemy wgrać listę klocków na własne konto na stronie Bricklink.com. Polecam założyć konto jeszcze przed pobraniem aplikacji Studio, wtedy wystarczy kliknąć koszyk i od razu przeniesiemy się na listę poszukiwanych klocków (Wanted List). 

 

Ze swojego punktu widzenia polecam zamawiać klocki z polskich sklepów, zaoszczędzimy pieniądze na kosztach przesyłek z innych krajów. Na stronie bricklink.com znajdziemy blisko 375 sklepów z całej Polski. Asortyment każdego sklepu jest podobny jednak jest zróżnicowany ilością klocków. Żaden sklep nie posiada wszystkich elementów produkowanych przez LEGO. Na BL zamówimy klocki nowe i używane. W niektórych sklepach klocki używane są jak nowe, wyjęte dopiero z pudełka, ale zdarzają się też tacy sprzedawcy co sprzedają pogryzione klocki. Do tej pory złożyłem ponad 400 zamówień. Kwoty i liczby klocków nie znam i nie chce znać ;) 

 

Zakupy klocków nie kończą się tylko na stronie Bricklink. Możemy je kupić na Allegro, w oficjalnym sklepie LEGO oraz... w małych sklepach (nie sieciowych). Ze względu na to, że jestem mieszkańcem Poznania polecam Wam następujące sklepy: Tryton ul. Głogowska 125 (większość klocków używanych), LEGO Store w Galerii Handlowej Posnania (zestawy i ścianka Pick a Brick) oraz sklep Klocko-m-ania p. Ani Czaplińskiej z Allegro (możliwy odbiór osobisty na os. Lecha 125). Jak widzicie, handel klockami w Poznaniu nie jest jakoś bardzo rozbudowany. Powyższe sklepy są często "ostatnią deską ratunku" przed zbliżającym się terminem realizacji zamówienia. Mam takie "szczęście", że prawie przy każdym projekcie komercyjnym zabraknie mi klocków i wtedy z pomocą przychodzi sklep Pani Ani albo Tryton.

 

W kolejnych artykułach przedstawię Wam asortyment wybranych sklepów, w których polecam robić zakupy. Jeżeli macie jakieś pytania, prośby to służę pomocą. Skorzystajcie z formularza kontaktowego.

 

 

 

 

Najnowsze posty

Mateusz buduje

Mateusz Wawrowski

 

Portal dla pasjonatów klocków i transportu publicznego

Chcesz podjąć współpracę? Zadzwoń:

+ 48 696 289 897

Napisz do nas

mateuszbuduje@wp.pl

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave

 Projekt i wykonanie: Smart Pixel

Postaw mi kawę na buycoffee.to