Napisz do nas

mateuszbuduje@wp.pl

11 maja 2023

Autobusy z Bielska-Białej

Hip, hip, hurra! Bolek i Lolek zawiozą Nas do szkoły!

 

18 kwietnia 2023 roku do Poznania prosto z Bielska-Białej przyjechały dwa elektryczne autobusy Solaris Urbino 9LE electric, które przez najbliższy czas będą przewozić młodych poznaniaków do szkół i przedszkoli Patronami tych słodkich, małych autobusów zostali Bolek i Lolek - bohaterowie bajek, które powstały w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej! Właśnie oni przyjechali na pokładzie tych 9-metrowych elektryków

 

Powyżej oczywiście mowa o miniaturowych autobusach Bolek i Lolek, które zbudowałem z 1500 klocków LEGO! 90% z nich to klocki używane, a reszta to nowe. Starałem się w 100 procentach odwzorować bielskie autobusy, w drukarni Copio z Sulejówka zamówiłem kalkomanie, które własnoręcznie umieściłem na modelach. Podziękowania przesyłam pracownikom Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, MZK w Bielsku-Białej oraz Solaris Bus&Coach!

 

 

Najnowszym modelem, który zrealizowałem specjalnie dla młodego fana komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej jest autobus Solaris Urbino 18 IV #223. Przegubowy autobus powstał w skali 1:40. Posiada ruchomy przegub łączący człony oraz oznaczenia zastosowane na prawdziwym autobusie. W środku umieściłem siedzenia dla pasażerów oraz kabinę prowadzącego pojazd. Na pokładzie nie mogło zabraknąć figurek pasażerów i kierowcy, które trafiły z inicjatywy mojego syna Szymona. 4-letni Szymek pomagał mi również w budowie "Bolka i Lolka". Zobaczcie poniżej jak prezentuje się model. Zdjęcia powstały na nieistniejącej pętli autobusowej na osiedlu Orła Białego w Poznaniu.

 

 

 

Najnowsze artykuły

Mateusz buduje

Mateusz Wawrowski

 

Portal dla pasjonatów klocków i transportu publicznego

Chcesz podjąć współpracę? Zadzwoń:

+ 48 696 289 897

Napisz do nas

mateuszbuduje@wp.pl

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave

 Projekt i wykonanie: Smart Pixel

Postaw mi kawę na buycoffee.to